Подорожі

ОСКАР ТА РОЖЕВА ПАНІ ВІДВІДАЛИ КІРОВОГРАД







2 квітня 2016 року учні 8-А класу відвідали Кіровоградську обласну філармонію, бо тут відбувся показ особливої вистави. Це - «Оскар і Рожева Пані», яка вже зібрала аншлаги в різних містах України.
Цей арт-проект створений митцями з Івано-Франківська, Києва, Харкова й інших міст. У головній ролі – актриса Ірма Вітовська. Художник проекту – Андрій Єрмоленко. Музику до вистави написав гурт «Океан Ельзи». Маленького Оскара грають івано-франківські школярі – Владислав Балюк та Марко Кирильчук. Режисер вистави − Ростислав Держипільський.
Виставу поставили за мотивами відомого роману сучасного французького письменника Еріка-Еммануеля Шмітта. Це історія про хворого хлопчика, який пише 13 листів до Бога з проханням про милосердя й спасіння. 
У своїх посланнях приречений малюк благає Всевишнього про милосердя, про радість хоча би в останні дні життя, про гармонію та любов у цілому світі. Посередником поміж Богом та людьми для Оскара стає дивовижна жінка. Колись вона виступала на цирковій арені у ролі боксера, тепер — сестра милосердя. Це і є Рожева Пані, чуйна та духовна людина. Монологи Оскара, адресовані Богу, та діалоги Оскара з Рожевою Пані складають внутрішній сюжет вистави. Твір вперше опубліковано 2002 року, і він відразу здобув мільйони шанувальників у всьому світі. 2009-го книга видана українською мовою.
Арт-проект «Оскар і Рожева Пані» передбачає поєднання гастрольної, просвітницької та художньої місії у турі найбільшими українськими містами, із залученням політиків, журналістів, суспільних діячів до обговорення проблем доступності дитячої паліативної допомоги.
Вистава не залишила байдужим нікого. У залі лунав сміх були сльози – ці вічні супутники людського життя.
ЧАРІВНА УМАНЬ




6 листопада 2015 року учні 8-А класу відвідали Софіївський парк у місті Умані. Останні дні пізньої осені подарували школярам незабутні враження від побаченого. 
Національний дендрологічний парк «Софіївка» на Черкащині - перлина світового масштабу. По своїй красі, вишуканості, грандіозності та мальовничості «Софіївка» не поступається кращим зразкам садово-паркового мистецтва світу. Про нього є, що розповісти, і є, що подивитися. Щорічно побачити це диво паркобудівництва приїжджає близько півмільйона людей на рік. 
Загальна площа Софіївського парку в Умані становить 179, 2 га. Його прикрашають статуї стародавніх богів (Аполлона, Амура, купальниці-Венери), героїв (Паріса, Орфея) і філософів (Сократа, Гомера, Еврипіда, Аристотеля), мальовничі містки, альтанки, водойми. У «Софіївці» є і Єлисейські поля, і Партерний амфітеатр, і багато іншого. У парку можна побачити багато чудасій, наприклад, Фонтан Змія - найкрасивіший і оригінальний з усіх софіївський фонтанів. Він влаштований посеред Нижнього озера. Стовп води заввишки до 20 метрів виривається з широко розкритою пащі гігантської змії. Воістину незабутнє видовище! 
У центральній частині парку розташований Великий водоспад. Вода зривається з висоти близько 15 метрів. Біля підніжжя водоспаду є озеро, на якому живуть білі лебеді.



Уманський парк «Софіївка» - чудове місце для відпочинку не тільки жителів України, а й іноземців. Сьогодні це популярний туристичний центр. Екскурсійне обслуговування в парку здійснюється на декількох мовах (українській, російській, англійській, французькій, німецькій та ін.) Вам можуть запропонувати покататися по території «Софіївки» в екіпажі або верхи на коні, відправитися в подорож по озеру на човні, гондолі, катамарані або прогулянковому поромі «Софія». При бажанні можна приміряти вбрання модниць XIX століття і зробити парочку знімків на пам'ять. Особливо люблять це місце наречені. На території парку «Софіївка» передбачено проведення церемонії одруження. Романтичніше місця навряд чи можна знайти.
Тому, хто потрапляє сюди вперше, не віриться, що все це багатство знаходиться в українській провінції. І ще більш чарівною і романтичною здається Софіївка, коли довідаєшся історію її створення. 
Історія залишила нам численні легенди про кохання. Кохання стало рушійною силою, що створила прекрасний парк в Умані. А було все так. 
Одного разу в 1785 році молода кохана власника Умані, графа Станіслава Потоцького, Софія гостювала у своєї приятельки, графині Гелени Радзивілл. Софію до глибини душі зачарував парк "Аркадія", створений у маєтку Радзивіллів. 
Вражена красою парку, а особливо безліччю екзотичних рослин, Софія у захваті розповіла про це в листі до Станіслава Потоцького. "Прогулюючись садами «Аркадії», я відчула, що в розпалі літа переживаю знову весну й кожне деревце начебто говорить до мене: «Мені тут добре!" Аркадія дуже нагадує Крим; ти знаєш, що в тому краї при твоїх можливостях можна було б протягом двох років мати таку ж, а може й гарнішу Аркадію, тому що там непотрібні штучні насадження. Правда, мій милий друг, що в нас буде сільце в Криму?»
Але Софія не знала про те, що фінансові можливості графа Потоцького не дозволяли йому придбати маєток у Криму. Під час довгої відсутності графа керуючий практично розорив маєток Потоцьких в Умані. Але це не перешкодило шалено закоханому графові виконати примху Софії, адже він задля неї був готовий на все. 
Потоцькому нічого не залишалося, як перетворити в райський куточок дикі землі на окраїні Умані. 
Автором топографічного й архітектурного проекту й керівником будівництва було призначено польського військового інженера Людвіга Метцеля. Це був один з найталановитіших людей свого часу, що все життя займався військовою інженерією. Але Софіївка – найзнаменитіший його витвір. На його могилі у Варшаві написані слова "Тут спочиває прах будівничого Софіївки". Безпосереднє ж втілення проекту в життя лягло на плечі простих уманських майстрів. 
Місцевість, незважаючи на свою «дикість», була дуже придатною для створення романтичного місця відпочинку: вона буяла ярами, кристальними джерелами, скупченнями кам'яних брил. Поруч протікала річечка Багно, що одержала незабаром більш «шляхетну» назву Кам’янка. 
Кажуть, що в Метцеля не було навіть плану будівництва Софіївки, і весь парк – це чиста імпровізація (причому імпровізували навіть кріпаки, які облаштовували все за своїм смаком). Звичайно ж, це неправда. Адже в Софіївці багато гідротехнічних споруд, для нормальної роботи яких необхідний дуже точний розрахунок. 
З 1796 по 1802 рік йшли роботи зі створення парку: копали ставки й підземну річку, споруджували водоспади й фонтани, прокладали алеї, переносили кам'яні брили, зводили архітектурні споруди. Також у парку були висаджені екзотичні рослини з усього світу. 
Так сталося, що все заплановане не вдалося реалізувати, тому що граф Потоцький раптом помер 14 березня 1805 року. Але те, що було створено кріпаками Уманщини під керівництвом Метцеля, одержало визнання як шедевр садово-паркового мистецтва.
Потрапивши до музею живої природи під назвою "Софіївка", ви відразу поринаєте у казку. І це справді так …

3 комментария:

  1. Дякую за виховання в учнів почуття прекрасного, любові до рідної природи!

    ОтветитьУдалить
  2. Этот комментарий был удален автором.

    ОтветитьУдалить
  3. Ми від подорожі всі отримали велике задоволення!

    ОтветитьУдалить